Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Jak zamontować hydromotor? Kilka cennych porad

2022-11-17
Jak zamontować hydromotor? Kilka cennych porad

Nie ulega wątpliwości, że montaż hydromotoru w koparce, spycharce lub jakimkolwiek innym sprzęcie gąsienicowym nie należy do najprostszych zadań, tym bardziej jeśli mamy do czynienia z większymi maszynami. Dlatego też zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci w instalacji podzespołu i przywróceniu maszyny do dalszej pracy. Przeczytaj je, by nie popełnić żadnych błędów i uniknąć dalszych przestojów maszyny.

1. Zadbaj o czystość okolic hydromotoru

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że chciałbyś, aby hydromotor został zamontowany możliwie jak najszybciej. Jednak pośpiech nie jest tu dobrym doradcą. Warto poświęcić chwilę, by oczyścić podwozie z wszelkiego brudu. Czystość hydromotoru i obszaru wokół niego jest niezwykle ważna.

Należy również zabezpieczyć przewody hydrauliczne, by zanieczyszczenia nie dostały się do środka podczas instalacji - brud i zanieczyszczenia są śmiertelnymi wrogami układu hydraulicznego koparki.

2. Rób zdjęcia podczas demontażu hydromotoru

Podczas zdejmowania hydromotoru z koparki staraj się udokumentować każdy krok, na przykład, aparatem w telefonie. Z całą pewnością przyda Ci się to podczas jego ponownej instalacji. Jako specjaliści od napraw hydromotorów coś o tym wiemy. Robiąc zdjęcia na każdym etapie, tworzysz swoją własną instrukcję montażu – wystarczy powtórzyć wszystko w odwrotnej kolejności.

3. Rozplanuj swoją pracę

Zaplanowanie procesu instalacji hydromotoru z wyprzedzeniem jest dość istotne i bez wątpliwości ma wpływ na to, czy cała czynność pójdzie sprawnie, czy nie. Sprawdź, czy wszystkie nakrętki, śruby i inne narzędzia, których potrzebujesz są pod ręką gotowe do użycia. Określ też dokładnie m.in. sposób przeniesienia hydromotoru z palety i zamontowania go do maszyny. Warto posiłkować się tutaj instrukcją od producenta maszyny, jeśli ją posiadasz.

oznaczenie portów w hydromotorze

4. Dopasuj węże hydrauliczne do portów jeszcze przed montażem

Dobrą praktyką jest wcześniejsza identyfikacja poszczególnych przewodów i portów hydraulicznych. Oznacz odpowiednio porty zasilające, zwrotne i szybkiego biegu oraz odpowiadające im węże. Możesz to zrobić, na przykład, za pomocą markerów czy taśm w różnych kolorach. Na wszelki wypadek zapoznaj się z naszym poradnikiem jak podpiąć hydromotor do koparki, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości w tej kwestii.

5. Zamontuj hydromotor i jeszcze raz sprawdź przewody

Kiedy już przykręcisz hydromotor do ramy koparki, i ponownie sprawdź, czy każdy z węży jest poprowadzony do właściwego portu.

UWAGA! Niepoprawne podłączenie przewodów hydraulicznych natychmiast uszkodzi hydromotor, powodując awarię zarówno hydrauliczną, jak i mechaniczną.

6. Sprawdź poziom oleju przekładniowego

Upewnij się, że poziom oleju w zwolnicy jest właściwy i w razie konieczności uzupełnij go właściwym olejem o specyfikacjach zgodnych z tym, co zaleca producent maszyny.

Jeśli montujesz hydromotor kupiony w naszym sklepie i masz jeszcze jakieś wątpliwości, zawsze możesz do nas zadzwonić i zwrócić się z prośbą o pomoc. Nasi eksperci posiadają głęboką wiedzą na temat napędów końcowych i z zaangażowaniem udzielą Ci wsparcia.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 610 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
wszystko przebiegło ok .
2024-02-26
ok
pixel