Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Dlaczego kupowanie tanich kół napędowych nie jest opłacalne?

2024-01-04
Dlaczego kupowanie tanich kół napędowych nie jest opłacalne?

Koła napędowe to jeden z kluczowych elementów koparki, który odpowiada za jej napęd. Ich prawidłowe działanie jest niezbędne do sprawnego funkcjonowania maszyny. W dzisiejszym dynamicznym środowisku budowlanym, gdzie efektywność i wydajność maszyn są bardzo ważne, wybór odpowiednich komponentów, takich jak koła napędowe, ma istotne znaczenie dla długoterminowej rentowności inwestycji.

Jednakże, często kuszeni przez pozornie atrakcyjne ceny właściciele koparek decydują się na zakup tanich kół napędowych. Wydaje się to być rozwiązaniem ekonomicznym, jednak w dłuższej perspektywie może okazać się dużo droższe.

Przyjrzymy się bliżej czynnikom, które sprawiają, że zakup tańszych gwiazd napędowych nie jest opłacalny. Analizując konsekwencje niskiej jakości komponentów, postaramy się pokazać, dlaczego inwestycja w wysokiej jakości koła napędowe może przynieść korzyści zarówno pod względem oszczędności, jak i efektywności prac na placu budowy.

Mniejsza trwałość materiałów

zużyte koło napędowe

Jednym z głównych powodów, jest to, że tanie koła napędowe mogą być wykonane e stali niższej jakości, co skutkuje ich szybszym zużyciem i większym ryzykiem awarii innych części . Co więcej, niekiedy takie zębatki produkuje się z materiałów pochodzących z recyklingu, co negatywnie wpływa na solidność ich konstrukcji. To sprawia, że są bardziej podatne na uszkodzenia, takie jak pęknięcia, odpryski i zużycie. W rezultacie, mogą wymagać częstszej wymiany, co zwiększa koszty eksploatacji.

Wady produkcyjne

Innym powodem, dla którego lepiej zainwestować w wysokiej jakości koła napędowe, jest to, że tanie koła są często wykonane z mniejszą precyzją, co może prowadzić do problemów z ich właściwym dopasowaniem do konkretnego modelu koparki. Na przykład, mogą występować różnice w kształcie i grubości zębów lub w rozstawie śrub. To może prowadzić do nierównomiernego zużycia, które może powodować problemy z jazdą i zwiększać ryzyko awarii innych elementów układu jezdnego.

Wpływ na prace koparki

Koło napędowe d okoparki obcat e26

Niższa jakość kół napędowych może powodować spadki wydajności maszyny. Konieczność częstego serwisowania i naprawy może prowadzić do częstszych przestojów, co z kolei generuje dodatkowe koszty związane z utratą czasu pracy.

Koła napędowe znajdujące się w naszym asortymencie to wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Są projektowane i produkowane zgodnie ze specyfikacjami OEM, a następnie dokładnie testowane w celu zapewnienia prawidłowego dopasowania.

Niezawodność i trwałość są kluczowymi aspektami, które należy uwzględnić przy wyborze kół napędowych do koparek. Tanie opcje mogą być początkowo atrakcyjne dla portfela, ale niskiej jakości materiały i wykonanie mogą prowadzić do szybkiego zużycia, awarii hydromotoru, łańcucha gąsienicy i innych podzespołów oraz konieczności częstych wymian. W rezultacie, koszty utrzymania mogą znacznie przewyższyć pierwotne oszczędności, a czas przestoju maszyn może wpłynąć na płynność pracy na placu budowy.

Ponadto, niewłaściwe koła napędowe mogą wpływać na wydajność samej koparki. Niskiej jakości elementy mogą skutkować większym zużyciem paliwa, obniżoną mocą i trudnościami w utrzymaniu stabilności maszyny. Te czynniki nie tylko wpływają na efektywność prac, ale także mają wpływ na koszty operacyjne, co w perspektywie czasowej może okazać się znacznie droższe niż inwestycja w wyższej jakości gwiazdy napędowe.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 725 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Super
2024-07-01
Produkt zgodny z opisem szybką wysylka
pixel