Dwa z najczęściej zadawanych pytań w firmie odnośnie łyżek i szybkozłączy brzmią: jakiej łyżki potrzebuję, aby pasowała do mojej maszyny i czy łyżki do koparki są uniwersalne? Odpowiedź na te i wiele więcej pytań znajdziesz w treści tego artykułu.
Mimo, że konkretne korzyści ekonomiczne wynikające z regularnej konserwacji maszyn budowlanych mogą być trudne do oszacowania, ponieważ zależą od wielu czynników, są one znacznie mniejsze w porównaniu z kosztami naprawy awarii i utraty czasu związanego z przestojem maszyny.
Konserwacja gumowych gąsienic nie jest trudna, ale wymaga systematyczności. Mimo, że gąsienice niszczą się, np. przez sposób obsługi koparki, a także środowisko i warunki, w których są eksploatowane, istnieją czynności konserwacyjne, dzięki którym będą zużywać się wolniej.
W gruncie rzeczy, częstotliwość wymiany gumowych gąsienic w koparce zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj ziemi, na której pracuje, czy sposób ich konserwacji. Poznaj kilka oznak, które mogą wskazywać, że już czas wymienić gąsienice w koparce.
Okres jesienno-zimowy to niełatwy czas dla sprzętu budowlanego. Jak prawidłowo zabezpieczyć i eksploatować maszyny w tym trudnym czasie? Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.
Podczas awarii rolki jezdnej, niejeden operator koparki zastanawia się czy należy wymienić wszystkie rolki znajdujące się na tej stronie maszyny, czy może wystarczy wymiana tylko tej jednej zużytej. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Łańcuch gąsienicy może się blokować z różnych powodów, uniemożliwiając przy tym dalszą pracę koparką. Chcesz wiedzieć, co może być tego przyczyną i co w takiej sytuacji zrobić? Przybywamy z odpowiedziami!
Aby zapewnić sprawne działanie sprzętu i zminimalizować ryzyko awarii podczas pracy środowisku o wysokiej temperaturze, należy pamiętać o szczególnych dla tego czasu czynnościach konserwacyjnych. Dzięki ścisłemu monitorowaniu koparki będziesz w stanie zapobiegać awariom i przestojom. Jak dbać o koparkę latem? Podpowiadamy!
Uruchomienie koparki, która przez wiele lat stała opuszczona może wymagać więcej pracy i uwagi niż uruchomienie koparki po kilkutygodniowym przestoju. Nie obejdzie się bez podjęcia szczególnych czynności, które pomogą uniknąć uszkodzeń maszyny i zachować bezpieczeństwo operatora.
Duży wpływ na występowanie awarii ma sposób obsługi koparki, bo z pozoru błahe zaniedbania mogą skutkować poważnymi usterkami. Właśnie dlatego jednym z patentów, jak przedłużyć żywotność sprzętu jest ograniczenie złych nawyków operatorów, by nie doprowadzać do wcześniejszego zużycia maszyny.