Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Jak prawidłowo zmierzyć hydromotor?

2021-12-30
Jak prawidłowo zmierzyć hydromotor?

W naszej ofercie znajdziesz zarówno same zwolnice, jak i kompletne hydromotory. Aby dobrać odpowiedni podzespół potrzeba kilku podstawowych wymiarów. Bardzo często zdarza się, że dzwoniący do nas klienci mają problemy z prawidłowym zwymiarowaniem hydromotoru lub zwolnicy. Właśnie dlatego pokazujemy, jak prawidłowo zmierzyć hydromotor. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i nerwy, a pomoc w doborze odpowiedniego podzespołu pójdzie sprawniej.

Jak zmierzyć hydromotor?

otwory w hydromotorze-schematDobierając hydromotor czy nasz sprzedawca z dużym prawdopodobieństwem poprosi o podanie liczby otworów mocujących do ramy oraz liczbę otworów mocujących do koła napędowego. Na schemacie obok możesz zobaczyć ich rozmieszczenie: górne rysunki przedstawiają otwory montażowe do ramy koparki, a dolne otwory mocujące do koła napędowego. Często spotykamy się z tym, że ilość otworów się zgadza, ale ich rozstaw się różni. Z tego powodu radzimy też zmierzyć odległość pomiędzy otworami. Wtedy będziemy pewni który hydromotor będzie pasować do Twojej maszyny. Aby sprawdzić liczbę otworów nie ma potrzeby demontażu hydromotoru. Od strony koła napędowego śruby mocujące są dobrze widoczne. Natomiast od strony silnika wystarczy ściągnąć dekiel ramy, oczyścić go z piachu i policzyć liczbę śrub. Nieco inaczej sprawa przedstawia się w przypadku średnic otworu w ramie koparki i otworu w kole napędowym.

Średnice otworów

Kolejnymi potrzebnymi wymiarami jest średnica otworu w kole napędowym i otworu w ramie. Średnicę otworu w ramie mierzymy od strony silnika jazdy, a średnicę otworu w kole napędowym „od spodu”. Należy je mierzyć z dużą dozą precyzji. Zalecamy, aby używać w tym celu suwmiarki. Niektóre modele mogą różnić się kilkoma milimetrami, orientacyjne pomiary więc na nic się tutaj nie zdadzą.

Ważne! Do mierzenia hydromotoru pod żadnym pozorem nie powinno się używać metrówek, metrów krawieckich ani linijek!  

Jesteśmy dobrej myśli, że ten krótki poradnik jak prawidłowo zmierzyć hydromotor będzie przydatny. Ta czynność nie powinna sprawiać trudności ani zabierać dużo czasu – zaledwie kilka minut. Pomoże natomiast zapobiec niepotrzebnym pomyłkom.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 610 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-31
Szybka realizacja zamówienia. Polecam
2023-12-29
pixel