Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Poznaj najczęściej występujące przyczyny słabnącego silnika jazdy

2023-01-05
Poznaj najczęściej występujące przyczyny słabnącego silnika jazdy

Niekiedy zdarza się, że koparka nie osiąga odpowiedniej prędkości roboczej. Problem może leżeć między innymi w słabym silniku jazdy. Klasycznym powodem słabnącego silnika, może być po prostu jego zużycie wynikające z nadmiernej eksploatacji lub nieodpowiedniej konserwacji.

Jakie mogą być inne potencjalne przyczyny słabnącego silnika jazdy? Sprawdź!

Problemy w układzie hydraulicznym

Otrzymywanie niewystarczającego ciśnienia hydraulicznego z pompy głównej lub zaworów porcjujących może być jednym z prawdopodobnych powodów słabego silnika jazdy. Problem ten zdarza się dosyć często. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem okazuje się częste i regularne sprawdzanie ciśnienia w układzie hydraulicznym koparki, w tym także w obrębie silnika jazdy.

Oprócz tego, warto sprawdzić także poziom oleju hydraulicznego, ponieważ jego niedobór przekłada się na zmniejszenie mocy silnika jazdy.

Nadmierne tarcie

Kolejnym czynnikiem słabnącego silnika jazdy, którego absolutnie nie należy ignorować jest zbyt duże tarcie, które zwykle spowodowane jest nadmiernym napięciem gąsienicy lub złym stanem rolek jezdnych i kół napędowych. Zwiększony poziom tarcia może być również wynikiem uszkodzonych wewnętrznych elementów podzespołu, które ze względu na  swoje zużycie zmniejszając wydajność całego hydromotoru.

Problemy w pompie głównej

Słaba pompa główna to kolejna możliwa przyczyna słabnięcia silnika jazdy w koparce gąsienicowej. Skąd wiedzieć, że problem leży właśnie w pompie? W takim przypadku zauważysz brak zasilania i usłyszysz charakterystyczny piskliwy dźwięk. Co więcej, podczas pracy zauważysz odczucie podobne do jazdy z włączonym hamulcem awaryjnym, z racji tego, że pompa nie jest w stanie wytwarzać wystarczającego ciśnienia.

Teraz już wiesz, że słabnący silnik jazdy może wynikać z jego zużycia, ale może także być efektem awarii innych części w maszynie. To ważne, by prawidłowo zdiagnozować przyczynę zanim wymieni się hydromotor na nowy. Nieprawidłowo napięta gąsienica czy źle konserwowany układ hydrauliczny mogą pociągnąć za sobą pojawienie się innych problemów z koparką.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 610 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-08
jak zawsze, wszystko ok
2024-01-08
Zamówienie zrealizowane bardzo sprawnie , kompetentne doradztwo ! Oprócz tego , przejrzysta komunikacja mailowa i telefoniczna !
pixel