Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Serwis koparki – jak przygotować sprzęt na sezon wiosenny?

2021-05-07
Serwis koparki – jak przygotować sprzęt na sezon wiosenny?Marzec to idealna pora na serwis koparki. Sprawdzenie sprzętu i przygotowanie go na wiosnę pomoże Ci dobrze rozpocząć sezon. Temperatury za oknem rosną, śnieg pada coraz rzadziej, jest to więc odpowiedni czas, by przygotować koparkę do nadchodzących prac. Warto poświęcić na to czas przed rozpoczęciem sezonu i nie ryzykować długotrwałych przestojów, kiedy sezon będzie w pełni.

Oto kilka naszych wskazówek:

Po pierwsze: Skontroluj poziom oleju hydraulicznego, silnikowego i płynów chłodniczych. W razie potrzeby uzupełnij je do odpowiedniego poziomu. Wymień też wszystkie filtry.
Po drugie: Sprawdź czy któreś z uszczelnień nie przecieka lub nie jest uszkodzone. Nie zapomnij jednak o tym, że gumowe o-ringi kurczą się w zimnie, a po ogrzaniu mogą się ponownie uszczelnić. Dlatego zanim je wymienisz, upewnij się na 100%, że faktycznie są zniszczone.
Po trzecie: Wyczyść podwozie z zanieczyszczeń i wyreguluj napięcie gąsienic. Sprawdź także, czy nakładki gąsienic się nie obluzowały. W razie konieczności, oczywiście napraw to.
Po czwarte: Kolejnymi rzeczami, które warto sprawdzić są elementy wysięgnika i ramienia, np. sworznie czy tuleje. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, wymień je. Nie warto z tym zwlekać, przyniesie to więcej szkody niż pożytku. Ustaw również podkładki podporowe, ramię i łyżkę.
Po piąte: Sprawdź wszystkie węże. Upewnij się, że nie ma na nich oznak zużycia, żadnych pęknięć, obrzęków ani otarciami. Zwróć uwagę, czy nie ma wycieków oleju i płynu chłodzącego z silnika, i jeśli są, natychmiast je napraw. Zignorowanie wycieków zwykle przysparza dodatkowych problemów.
Po szóste: Starannie wyczyść kabinę i wymień filtry powietrza w kabinie. Brudny filtr = brudne powietrze, którym oddycha operator. Jeśli kabina jest oblodzona – pod żadnym pozorem nie krusz tego lodu łopatą, uszkodzisz w ten sposób lakier. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wprowadzić maszynę do cieplejszego pomieszczenia, żeby lód się roztopił. Warto też sprawdzić, czy lód nie zgromadził się wokół mechanizmu obrotu lub hydromotoru, ponieważ może on uszkodzić uszczelnienia.
Serwis koparki wiosna jest konieczny. Jego brak może skutkować rozległymi pracami naprawczymi, a co za tym idzie, także przestoje w sezonie. Wiosenny serwis koparki będzie o wiele prostszy, jeśli kilka miesięcy wcześniej została odpowiednio przygotowana do zimy. Możesz o tym przeczytać w innym naszym artykule: Jak przygotować minikoparkę na zimę?
Źródło: volvoceblog .com
Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 640 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-07
Polecam!
2024-04-04
Polecam w 100%
pixel