Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Oleje przekładniowe i przekładniowo-hydrauliczne

( ilość produktów: 40 )

Oleje przekładniowe

Oleje przekładniowe to środki smarne, które są wykorzystywane w przekładniach mechanicznych, takich jak skrzynie biegów lub zwolnice. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego smarowania elementów przekładni, co pozwala na redukcję tarcia, ochronę przed zużyciem i korozją, a także na poprawę wydajności i trwałości przekładni.

W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór olejów przekładniowych renomowanych producentów. W naszej ofercie znajdują się oleje mineralne i syntetyczne, przeznaczone do różnych zastosowań.

Aby wybrać odpowiedni olej przekładniowy, należy zapoznać się z opisem produktu, w którym znajdują się informacje o jego właściwościach oraz zastosowaniu.

Oleje przekładniowe dzielą się na dwie podstawowe grupy:

  • Oleje mineralne
  • Oleje syntetyczne

Oleje mineralne są wytwarzane z ropy naftowej. Są one tańsze, ale mają też najkrótszą żywotność. Oleje syntetyczne są wytwarzane z syntetycznych związków chemicznych. Są one droższe niż oleje mineralne, ale mają też dłuższą żywotność i lepsze właściwości.

Olej przekładniowy jest odpowiedzialny za smarowanie elementów przekładni, takich jak koła zębate i łożyska. Powinien on mieć dobre właściwości smarne, odporność na ścieranie i korozję, a także dobrą stabilność termiczną.

Dobór oleju przekładniowego powinien być uzależniony od rodzaju przekładni, w której ma być on stosowany, a także od warunków pracy przekładni. W przypadku samochodów osobowych najczęściej stosuje się oleje o lepkości 75W-80 lub 80W-90. Jeśli samochód jest eksploatowany w trudnych warunkach, takich jak wysokie obciążenia lub niskie temperatury, należy stosować oleje o wyższej lepkości.

Olej przekładniowy należy wymieniać regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu czy maszyny. Niewłaściwa eksploatacja oleju przekładniowego może spowodować uszkodzenie przekładni oraz innych współpracujących z nią podzespołów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 724 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-06
Wszystko super polecam
2024-07-01
Produkt zgodny z opisem szybką wysylka
pixel