Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Zestawy uszczelnień siłowników

( ilość produktów: 335 )

Uszczelnienia cylindryczne siłowników

Siłowników hydraulicznych używa się w różnych układach hydraulicznych pojazdów budowlanych oraz mniejszych gabarytowo maszyn. Zamieniają one energię pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez ciecz (najczęściej jest to zagęszczony olej). Dzięki temu wprawiają poszczególne elementy w ruch, na przykład ramię koparki. Organem roboczym siłownika mogą być tłok, nurnik lub membrana, umieszczone w cylindrycznym korpusie.  Uszczelniacze cylindryczne siłowników to zestaw bez których siłowniki hydrauliczne nie mogłyby prawidłowo działać. Podczas pracy poddaje się je wysokim ciśnieniom, temperaturom oraz siłom. W tak trudnych warunkach muszą zatrzymywać wycieki płynu hydraulicznego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W związku z tym musimy dbać o jak najwyższą jakość uszczelnień i stale kontrolować ich stan.

Wymiana uszczelnienia siłownika

Pierwszym krokiem jest demontaż siłownika i sprawdzenie jego stanu technicznego. Odczekaj z wyciągnięciem tłoczyska do momentu spłynięcia resztek oleju. Jeżeli siłownik nie jest znacząco uszkodzony, to nie powinno z niego nic wypaść (poza prowadnicami). Oszacuj stan tłoczyska, tłoka oraz rury cylindrycznej. Jeżeli nic nie budzi zastrzeżeń możesz rozpocząć wymianę uszczelniaczy. Aby to zrobić rozłącz tłok od tłoczyska, następnie zsuń z niego dławnicę. Najpierw wymień uszczelnienia na dławicy, następnie te na tłoku. Po wszystkim możesz zająć się ponownym montażem. Dławnica musi znajdować się na tłoczysku ? tak samo jak podczas demontażu. Następnie wsuń tłok i uważaj, aby prowadnice i uszczelki nie zsunęły się z niego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 583 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-24
szybko ,sprawnie i na temat ,natychmiastowy kontakt telefoniczny ,szybka dostawa na wskazany adres .Pozdrawiam. Green Forest sp z.o.o
2023-11-24
Polecam
pixel