Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Czy wiesz, jak zdiagnozować działanie układu hydraulicznego?

2022-04-22
Czy wiesz, jak zdiagnozować działanie układu hydraulicznego?

Dzięki poradom naszego mechanika dowiesz się, jak określić działanie układu hydraulicznego koparki. Jeśli poprawnie ustalisz okoliczności jego usterki, będziesz w stanie znacząco skrócić czas i koszty naprawy.  

Czujność najważniejsza

W dzisiejszych czasach maszyny budowlane skonstruowane są na tyle solidnie, by psuły się jak najrzadziej. Nie oznacza to jednak, że nie ulegają awarii w ogóle. Gdy którykolwiek z elementów układu hydraulicznego w koparce działa niepoprawnie, z reguły wcześniej dają się zauważyć tego symptomy. Z tego powodu operatora powinien zachować czujność i reagować natychmiast po zauważeniu jakiegokolwiek podejrzanego objawu.

Co może być takim objawem? Najczęściej pojawiające się poszlaki usterek układu hydraulicznego to, na przykład: brak mocy silnika, wolniejsza jazda maszyny albo hałas w pompie hydraulicznej.

Prawidłowa identyfikacja problemu i szybka reakcja mają niezwykle duże znaczenie, z tego względu, że jeśli objawy zostaną zlekceważone, może to mieć poważne konsekwencje. Poważna awaria układu hydraulicznego w najlepszym wypadku przyczyni się do przerwania prac koparki. Jednakże prawidłowe zdiagnozowanie działania układu hydraulicznego, pomimo czytelnych oznak, nie zawsze jest takie proste.

Czy to na pewno poważna awaria?

serwis układów hydraulicznych koparekWyżej przedstawione objawy nie zawsze oznaczają awarię układu hydraulicznego. Czasami zdarza się, na przykład, że przyczyną braku obrotu w koparce jest błaha usterka: wypięta wtyczka w cewce albo uszkodzona cewka. Z drugiej strony, czasami na pierwszy rzut oka mało istotna usterka może być konsekwencją czegoś poważniejszego. Dlatego zanim uznasz, że hydromotor czy pompa nadają się do wymiany, skonsultuj się z naszym serwisem. Zajmujemy się kompleksową naprawą podzespołów do koparek gąsienicowych. Przy pracy z układem hydraulicznym odwlekanie decyzji o naprawie nawet najmniejszych problemów, może być fatalne w skutkach, dlatego warto działać szybko i przede wszystkim sprawnie.

Nie działaj na chybił trafił

Diagnoza powodu awarii może stanowić duży problem dla kogoś, kto nie posiada wiedzy na temat budowy hydrauliki i doświadczenia w diagnozowaniu tego typu awarii. Niejednokrotnie zdarza się też, że oprócz wiedzy potrzebne są także schemat oraz szczegółowa specyfikacja koparki. Dodatkowo, powinno się też wiedzieć jakie powinno być ciśnienie w układzie oraz w którym miejscu znajdują się punkty pomiarowe. Lekkomyślne działanie na chybił trafił może bezsensownie narazić właściciela koparki na ogromne koszty.

Dlatego więc, jeśli działanie układu hydraulicznego w Twojej koparce wydaje Ci się podejrzane, najlepiej niezwłocznie skontaktuj się z nami. Pamiętaj, że poprawnie postawiona diagnoza to gwarancja szybkiego usunięcia defektu, bez generowania niepotrzebnych kosztów.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 698 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Super obsługa. bardzo szybko i sprawnie.
2024-05-20
Wszydtko zgodne z zamówieniem i sprawnie !!!
pixel