Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Dlaczego kupowanie używanego hydromotoru to nie jest dobry pomysł?

2022-06-20
Dlaczego kupowanie używanego hydromotoru to nie jest dobry pomysł?

Wymiana hydromotoru w koparce lub innej maszynie budowlanej niemal zawsze rodzi wiele pytań: Ile to będzie kosztować? Oryginał czy zamiennik? A może warto poszukać używanego podzespołu? Przeanalizujmy te ważne kwestie.

Nowy hydromotor może pochodzić od producenta oryginalnego wyposażenia (OEM) lub innego producenta części zamiennych (co wcale nie musi oznaczać gorszego; takie części także mogą być kompatybilne z Twoją maszyną).

Zdefiniujmy zatem słowo używany: mamy tutaj na myśli taki, który był użytkowany najprawdopodobniej w dość trudnych warunkach eksploatacyjnych i który można nabyć „po taniości” na lokalnych serwisach z ogłoszeniami. Używany hydromotor może być zarówno oryginalnym podzespołem, jak i zamiennikiem, może także pochodzić z różnych źródeł jeśli wymieniane w nim były poszczególne części.

Nowy hydromotor

Jakie są zalety kupowania nowego hydromotoru?


Istnieje kilka powodów, dla których lepiej zdecydować się na nowy hydromotor, między innymi:

      • Prawo do gwarancji

Bez względu na to, czy kupujesz w naszym sklepie zamiennik OEM, czy nowy kompatybilny zamiennik, na każdy hydromotor udzielamy 12-miesięcznej gwarancji. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia elementu z winy producenta, za darmo naprawimy Twój hydromotor lub wymienimy go na nowy oraz pokryjemy koszty wysyłek.

      • Brak niespodzianek

Kupując nowy nieużywany hydromotor nie musisz martwić się o to, że był on wcześniej źle konserwowany lub nieodpowiednio eksploatowany. Masz także pewność, że część na pewno będzie pasować do Twojej koparki.

Jakie są zalety zakupu używanego hydromotoru?


Powody, dla których warto rozważyć zakup używanego podzespołu to na przykład:

  • Atrakcyjna cena

Używany hydromotor zazwyczaj kosztuje o wiele mniej niż nowy, zwłaszcza w przypadku większych maszyn. Co prawda nie ma reguły na to, o ile dokładnie ceny te będą się różnić, ale z pewnością różnice w cenach zależne są, m.in. od tego, jak trudno jest znaleźć dany silnik hydrauliczny.

  • Dostępność części

Używany hydromotor może okazać się dobrym rozwiązaniem, jeśli znasz jakiś sklep z częściami do koparek gąsienicowych, w którym w razie awarii w każdej chwili możesz kupić zniszczony element hydromotoru.

używany hydromotor do koparki

Wady kupowania używanych podzespołów

W większości przypadków zakup używanych części wiąże się z pewną dozą tajemnicy. Nie znając historii używanego hydromotoru, nie wiemy, czy poprzedni operator dbał o niego w należyty sposób.

konserwacja koparki gąsienicowej

Kiedy kupujesz używaną koparkę możesz sprawdzić, ile godzin była używana. Możesz też przeprowadzić prosty przegląd, aby upewnić się, czy nie ma potencjalnych usterek. Ale kupując używany silnik hydrauliczny, nie masz pojęcia, ile godzin przepracował, jak długa pozostała mu żywotność ani jaki jest jego faktyczny stan. Tak naprawdę nie masz pojęcia, w jakim stanie jest sama maszyna, z której został wyjęty!

Dlatego też nigdy nie ma pewności, czy używany silnik hydrauliczny w którymś momencie nie ulegnie poważniejszej awarii, która wymusi kupno kolejnego. Co za tym idzie, w dłuższej perspektywie używany podzespół może okazać się znacznie droższy od nowego.

Nie mamy więc wątpliwości, że kupowanie używanego hydromotoru to ryzykowna inwestycja. Mimo niskiej ceny, nie wiadomo, jak długo jeszcze posłuży. Może działać przez 600 motogodzin, a może też działać tylko przez 15. To, czy ta opcja jest opłacalna jest Twoją indywidualną decyzją. Naszym zdaniem kupowanie używanego podzespołu jest dobrym rozwiązaniem, gdy chcesz trzymać go w zapasie, jako zastępczy w razie awarii.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup nowego silnika hydraulicznego, zapoznaj się z naszą ofertą! Nasz sklep jest znany na całym świecie z wysokiej jakości produktów oraz szybkiej i profesjonalnej obsługi. Zajmujemy się także naprawą gwarancyjną i pogwarancyjną uszkodzonych podzespołów.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 672 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Szybko i sprawnie
2024-04-29
ok
pixel