Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Jak samodzielnie zregenerować hydromotor w minikoparce?

2023-08-18
Jak samodzielnie zregenerować hydromotor w minikoparce?

Regeneracja polega na naprawie lub wymianie zużytych lub uszkodzonych elementów w danym podzespole. Ta czynność oprócz przywrócenia sprawności części, ma także inne zalety: przede wszystkim, jest to znacznie tańsza opcja niż wymiana podzespołu na nową sztukę. Jest to również bardziej ekologiczne, ponieważ generujemy wtedy mniej odpadów i w mniejszym stopniu zaśmiecamy środowisko.

Samodzielna regeneracja hydromotoru wydaje Ci się skomplikowana? Postępuj zgodnie z naszą instrukcją, a z pewnością cały proces przejdzie o wiele sprawniej!

Demontaż hydromotoru

Pierwszą, podstawową czynnością jest demontaż hydromotoru z maszyny. Wyłącz ją i zajmij się zdejmowaniem gąsienicy.

Następnie odłącz przewody hydrauliczne podłączone do hydromotoru. Warto oznaczyć sobie czymś poszczególne węże i porty, by ułatwić sobie później ponowną instalację podzespołu. Po odkręceniu węży zacznie wyciekać olej hydrauliczny, dlatego należy mieć wcześniej przygotowane korki, by te przewody zakręcić.

hydromotor zamontowany w koparce

Maszyny budowlane z reguły pracują w trudnych warunkach, a co za tym idzie przewody w miejscu przyłączenia do hydromotoru mogą być pokryte korozją. Dlatego dobrze zaopatrzyć się w jakiś odrdzewiacz typu WD-40 po to, aby móc poluzować przewody i ułatwić ich odłączenie.

W dalszej kolejności odkręć śruby mocujące korpus zwolnicy do ramy gąsienicy i zdemontuj go z maszyny.

Oczyszczanie hydromotoru z zabrudzeń

Starannie oczyść hydromotor, usuwając wszelkie zanieczyszczenia i resztki z jego powierzchni zewnętrznej. Możesz użyć do tego specjalnych środków czyszczących lub rozpuszczalnika.

Weryfikacja uszkodzonych części

Zdejmij pokrywę zwolnicy. Następnie dokładnie zbadaj hydromotor, szukając ewentualnych uszkodzeń, zużycia lub luzów. Sprawdź wałek zwolnicy i wałek silnika jazdy, tuleje, łożyska i wszelkie uszczelnienia wewnątrz hydromotoru. Jeśli zauważysz jakiekolwiek poważniejsze uszkodzenia, może być konieczne zamówienie nowych części lub skonsultowanie się z fachowcem.

Wymiana uszkodzonych części

Jeśli znajdziesz elementy, które są uszkodzone, wymień je na nowe. Upewnij się, że używasz tylko wysokiej jakości części zamiennych, które są kompatybilne z modelem twojej koparki.

Składanie zwolnicy

Po wymianie uszkodzonych części, rozpocznij składanie hydromotoru. Zadbaj o to, by wszystkie elementy były prawidłowo umieszczone i dobrze przymocowane. Zastosuj odpowiedni moment dokręcenia dla śrub mocujących, aby zapewnić właściwe połączenie. Jest to też dobry moment na wymianę oleju przekładniowego. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przeczytaj nasz kompleksowy poradnik: JAK WYMIENIĆ OLEJ W ZWOLNICY?

Testowanie działania hydromotoru

Po złożeniu zwolnicy, podłącz ją z powrotem do maszyny. Wykonaj te same czynności co przy jego demontażu, tylko w odwrotnej kolejności. Zwróć uwagę na to, czy podłączasz przewody hydrauliczne do odpowiednich portów, by nie spowodować katastrofalnej w skutkach awarii. Następnie uruchom koparkę i sprawdź, czy wszystko działa prawidłowo. Przetestuj ruchy hydromotoru, upewniając się, że nie ma wycieków oleju, niepokojących drgań czy podejrzanych dźwięków.

Pamiętaj, że jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności lub nie masz odpowiednich narzędzi, zawsze lepiej skonsultować się z doświadczonym mechanikiem lub serwisem specjalizującym się w naprawach maszyn budowlanych.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

Preparat wielofunkcyjny WD-40 z aplikatorem 450 ml

Preparat wielofunkcyjny WD-40 z aplikatorem 450 ml

34,50 zł brutto
76,67 zł / l brutto
Preparat wielofunkcyjny WD-40 600 ml

Preparat wielofunkcyjny WD-40 600 ml

38,42 zł brutto
64,03 zł / l brutto
Preparat wielofunkcyjny WD-40 250 ml

Preparat wielofunkcyjny WD-40 250 ml

20,33 zł brutto
81,32 zł / l brutto
Preparat wielofunkcyjny WD-40 150 ml

Preparat wielofunkcyjny WD-40 150 ml

16,61 zł brutto
110,73 zł / l brutto
Odrdzewiacz Grafen 500ml

Odrdzewiacz Grafen 500ml

14,61 zł brutto
29,22 zł / l brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 610 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-08
Zamówienie zrealizowane bardzo sprawnie , kompetentne doradztwo ! Oprócz tego , przejrzysta komunikacja mailowa i telefoniczna !
2023-12-20
Polecam
pixel