Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Jaki klucz wybrać do filtra oleju?

2023-12-21
Jaki klucz wybrać do filtra oleju?

Samodzielna wymiana oleju silnikowego nie jest skomplikowana, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Jednym z niezbędnych do tego celu narzędzi jest dobrej jakości klucz do filtrów oleju. Wybór odpowiedniego klucza zależy głównie od typu filtra znajdującego się w twoim samochodzie i miejsca, w którym filtr jest umieszczony.

Filtr oleju może być trudniejszy do odkręcenia niż korek spustowy, który zwykle można odkręcić za pomocą zwykłego klucza nasadowego. Dzieje się tak, ponieważ, gumowa uszczelka pod wpływem wysokich temperatur mocno przywiera do miejsca, gdzie jest zamocowany filtr.

To sprawia, że demontaż wymaga użycia dużej siły i solidnego klucza.

Różne rodzaje kluczy do filtra oleju

Klucze do filtrów oleju występują w różnych rodzajach, kształtach i rozmiarach. Aby wybrać ten odpowiedni, należy wziąć pod uwagę wymiary filtra, ilość miejsca wokół filtra oraz preferencje użytkownika. Dobrze jest wcześniej zmierzyć średnicę gwintu lub zacisku filtra i najlepiej zrobić to za pomocą suwmiarki. Po zmierzeniu średnicy filtru łatwiej wybrać klucz o odpowiednim rozmiarze.

łańcuchowy klucz do filtra oleju

Istnieje kilka rodzajów kluczy do filtrów oleju, z których każdy jest dostosowany do różnych rodzajów filtrów. Oto kilka popularnych rodzajów kluczy do filtrów oleju:

  • Trójramienne – mają trzy ramiona, które otaczają obudowę filtra i umożliwiają jego pewny chwyt. Sprawdzą się nie tylko w samochodach osobowych, ale i dostawczych oraz motocyklach.
  • Taśmowe – elastyczna taśma zakończona uchwytem, której długość można regulować. Umożliwia to dopasowanie klucza do różnych rozmiarów filtrów oleju. Obracając uchwyt, można delikatnie, ale skutecznie odkręcić lub dokręcić filtr.
  • Zaciskowe/ opaskowe – są zwykle łatwiejsze w użyciu niż klucze trójramienne, ale nie są tak mocne.
  • Szczękowe – składają się z dwóch ruchomych szczęk, które są zaciskane wokół filtra. Szczęki często są wykonane ze stali lub aluminium i są wyposażone w gumowe okładziny, które zapobiegają uszkodzeniu filtra.
  • Łańcuchowe – są zwykle używane do filtrów oleju o nieregularnych kształtach lub do filtrów oleju, które są trudno dostępne.
  • Nasadowe – zaprojektowane do łączenia się z gniazdkiem grzechotki lub kluczem płaskim.

trójramienny klucz do filtra oleju

Najczęściej wykorzystuje się klucze opaskowe i łańcuchowe. Są to uniwersalne klucze, które wyregulować w taki sposób, aby ciasno przylegały do danego filtra.

Oprócz tego, należy również wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonany klucz. Na runku dostępne są klucze w różnych materiałów takich, jak stal, aluminium i plastik. Klucze stalowe są najtrwalsze, ale mogą być cięższe i droższe niż klucze aluminiowe lub plastikowe.

Oprócz tego, należy również wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonany klucz. Na runku dostępne są klucze w różnych materiałów takich, jak stal, aluminium i plastik. Klucze stalowe są najtrwalsze, ale mogą być cięższe i droższe niż klucze aluminiowe lub plastikowe.

Reasumując, wybór klucza do filtra oleju wiąże się z rozważeniem kilku ważnych kwestii, jak solidność wykonania, trwałość, rozmiar oraz rodzaj. Przede wszystkim akcesorium powinno cechować się solidnym wykonaniem oraz długą żywotnością. Dzięki temu narzędzie posłuży nam przez bardzo długi czas.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 724 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
polecam
2024-06-23
Szybka realizacja zamówienia
pixel