Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Poznaj 4 najczęstsze przyczyny niszczenia się łożysk w hydromotorze

2022-05-30
Poznaj 4 najczęstsze przyczyny niszczenia się łożysk w hydromotorze

Łożyska mają w hydromotorze wiele zastosowań, są m.in. odpowiedzialne za zmniejszanie tarcia. Rzeczą oczywistą jest, że czasami ulegają one uszkodzeniom, ale nie jest to coś, czemu nie można zapobiec. Poznaj kilka powodów dlaczego łożyska w hydromotorach się niszczą i dowiedz się, jakie działania zapobiegawcze możesz zastosować, aby nie dopuścić do kosztownych napraw i uszkodzeń całego hydromotoru.

Zużycie łożysk z upływem czasu

Niestety, łożyska nie są nieśmiertelne, a czas nie jest dla nich łaskawy. Dlatego też jedną z przyczyn ich awarii może być czas ich pracy. Łożyska eksploatują się, ponieważ maja bardzo odpowiedzialne zadanie: są stosowane do ochrony drogich części hydromotoru. Należy je wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta lub mechanika.

montaż łożysk

Nieprawidłowy montaż łożysk

Kolejnym powodem zniszczeń łożysk jest ich nieprawidłowa instalacja. Zły montaż lub nieodpowiednia konserwacja podwozia może spowodować znacznie szybsze zużycie łożyska w hydromotorze z powodu niewłaściwego napięcia wstępnego, niewspółosiowości oraz wielu innych czynników.

Zanieczyszczenia przedostające się do łożysk

Tak jak w przypadku większości części w hydromotorze, przyczyną awarii łożysk może być brud obecny w smarze czy oleju. Szacuje się, że ok. 80% awarii łożysk jest związanych ze smarowaniem i zawartymi w nim zanieczyszczeniami. Do zanieczyszczeń zaliczają się różnorakie elementy, takie jak drobinki rdzy, czy kropelki wody. Nasza porada na rozwiązanie tego problemu to regularne sprawdzanie konsystencji środka smarnego i jego wymiana w przypadku zauważenia w nim czegokolwiek co odbiega od normy.

Smarowanie łozyska

Zbyt mała ilość smaru

Poza występowaniem zanieczyszczeń w środku smarnym, łożysko hydromotoru może też niszczyć się z powodu niewystarczającej ilości smaru lub jego braku. Smar lub olej ma za zadanie skutecznie zmniejszać zużycie łożysk, zapobiegać ich korozji i dobrze odprowadzać ciepło z pracujących powierzchni. Na skutek niedoboru środka smarnego w łożysku wzrasta tarcie a wraz z nim szybko rośnie temperatura. Co za tym idzie, środek smarny stanowi niezbędny elementem prawidłowo działającego hydromotoru. Upewnij się, że środek smarny jest na odpowiednim poziomie i jest regularnie wymieniany.

Aby przedłużyć żywotność hydromotoru, należy pamiętać o jego koniecznej konserwacji. Ale, gdy zdarzy się, że ulegnie on awarii, pełny wybór hydromotorów znajdziesz w sklepie części-sojka.pl.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 610 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
wszystko przebiegło ok .
2024-01-20
super
pixel