Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Serwis koparki - jak przygotować się do zimowego przestoju?

2021-12-08
Serwis koparki - jak przygotować się do zimowego przestoju?

Grudzień rozpoczął się pełną parą i na terenie większości kraju spadł już pierwszy śnieg. Niestety branża budowlana ma to do siebie, że zima bardzo często wiąże się z okresem przestoju. Niejedna firma w tym czasie zmuszona jest zrezygnować z prac na zewnątrz lub ograniczyć je do absolutnego minimum. Sezon zimowy to idealna pora, aby przyjrzeć się stanowi naszych koparek i oddać do serwisu te, które wymagają profesjonalnego przeglądu. Bo mimo tego, że sprzęt budowlany jest przystosowany do pracy w ekstremalnych warunkach, nie jest on niezniszczalny.

Jak przygotować koparkę do przestoju?

Jedną z podstawowych czynności jest dokładne wyczyszczenie podwozia i nadwozia oraz demontaż akumulatora. Jeśli jest taka opcja, najlepiej, aby koparka spędziła zimę w ogrzewanym budynku. Kolejnym ważnym krokiem jest wymiana olejów silnikowego i hydraulicznego oraz filtrów. Niektórzy często pomijają ten etap, niestety działając tylko na swoją niekorzyść. Jakie mogą być tego konsekwencje? Na przykład przegrzanie się koparki w następnym sezonie, a to tylko początek lawiny nieszczęść: przegrzana maszyna = niespodziewany i niepotrzebny postój = dodatkowe koszty i straty związane z tym, że maszyna w tym czasie nie zarabia. Lepiej zapobiegać takim mrocznym scenariuszom.Ważne jest także skontrolowanie stanu technicznego wszystkich siłowników, a w szczególności tych, które odpowiadają za pracę ramienia koparki. Nie zapominajmy także o skasowaniu luzów w miejscu łączenia się łyżki z szybkozłączem i ramieniem.uszczelnienie zwolnicy

Zdecyduj się na serwis hydromotoru

Następną niezwykle istotną jest serwis hydromotorów. Należy szczegółowo sprawdzić szczelność zwolnicy. Jeśli obawiasz się, że się na tym nie znasz – przyślij ja do nas. Zajmujemy się profesjonalnym serwisem i naprawą hydromotorów oraz innych elementów układu hydraulicznego koparek gąsienicowych. Nasi mechanicy każdego dnia przywracają do życia dziesiątki zwolnic. Bez problemu zweryfikujemy stan zużycia przekładni, wymienimy uszkodzone elementy, np. uszczelnienia zwolnicy. Kolejnym z czynników, których nie należy bagatelizować jest sprawdzenie w jakim stanie jest silnik obrotu. W tym celu konieczne jest zbadanie czy w różnych momentach nagrzania silnika kabina pod wpływem ruchu joysticka wykonuje takie same ruchy. Jeśli nie, jest to znak, że silnik obrotu nie działa tak jak powinien.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki przekonały Cię do serwisu koparki, ponieważ okres zimowy to idealny czas na usunięcie nawet najmniejszych usterek, a zaniechanie tego teraz może skutkować dodatkowym przestojem w sezonie. Naprawy wykonywane po sezonie nie generują aż tak wysokich strat.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 640 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Wszystko OK. Bardzo dobry kontakt.
2024-04-10
Polecam
pixel