Zamówienia złożone do godziny 15:20 wysyłamy tego samego dnia. Dotyczy przesyłki kurierskiej DHL
Zadzwoń do nas17 250 88 92Pracujemy od pn. do pt. 8:00 - 16:00

Wszystko co musisz wiedzieć o hydromotorach jedno- i dwubiegowych

2022-07-05
Wszystko co musisz wiedzieć o hydromotorach jedno- i dwubiegowych

Kiedy przychodzi czas na kupno nowego hydromotoru, nasi klienci często mają problem z określeniem, czy potrzebują podzespołu z dwoma czy jedną prędkością. Jest to istotna kwestia, aby zamówić prawidłowy model za pierwszym razem i nie narażać się na dodatkowe przestoje, zwroty towaru i inne komplikacje.

Czy jest jakaś różnica?

Jeśli masz koparkę zaprojektowaną do pracy z hydromotorem wyposażonym w szybki bieg, nie możesz go zastąpić silnikiem o pojedynczej prędkości. Jeśli zamówisz silnik jednobiegowy, a potrzebujesz dwubiegowego, jedynie stracisz czas, nerwy i pieniądze podczas zwrotu i oczekiwania na właściwy podzespół.

Jak rozpoznać czy Twoja maszyna ma drugi bieg?

Najprostszym sposobem jest policzenie liczby przewodów hydraulicznych wychodzących z hydromotoru. Jeśli masz 4 przewody hydrauliczne, to potrzebujesz hydromotoru o jednej prędkości; jeśli masz pięć przewodów hydraulicznych, to potrzebujesz silnika wyposażonego w szybki bieg.

Na zdjęciu poniżej można zauważyć, że są cztery porty: 2 porty zasilające oraz 2 porty zwrotne, a także piąty – port szybkiego biegu.

porty hydrauliczne w hydromotorze

Jeśli twoja maszyna jest minikoparką, masz trzy lub cztery przewody hydrauliczne wychodzące z hydromotoru. Trzy węże silnik o jednej prędkości – cztery węże to silnik o dwóch prędkościach.

Zamiana jednobiegowego hydromotoru na dwubiegowy

I to jest ciekawa kwestia: jeśli masz koparkę z pojedynczą prędkością, a z jakiegoś powodu musisz użyć w niej hydromotoru z szybkim biegiem, istnieje rozwiązanie tej sytuacji. Wystarczy zastosować zestaw przewodów bypass, dzięki któremu wyeliminujesz dodatkowy port, a hydromotor będzie działał na jednej prędkości.

Nie można natomiast zamontować hydromotoru o pojedynczej prędkości, w maszynie, w której powinien być zastosowany silnik z szybkim biegiem. Warto więc zwrócić uwagę na liczbę węży hydraulicznych, by mieć pewność jakiego modelu hydromotoru potrzebujesz i zaoszczędzić sobie później dodatkowych kłopotów.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 610 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-29
Szybko i profesjonalnie
2023-12-20
Polecam
pixel